VRH A
* 8. 2. 2015 (3 feny, 2 psi - všichni černobílí) - aktuální foto zde

K prodeji máme krásného hladkosrstého pejska Adara.

  

Adaro - je velmi temperamentní a seběvědomé štěně. Rád se mazlí a je středem pozornosti. Bude vhodný především jako společník pro aktivně žijící lidi, na různé kynologické sporty (předpoklad sportovní postavy), popř.myslivost. Pouze do vynikajících podmínek.


Spojení zaměřené na povahu, zdraví a zajímavý původ se zachováním vynikajícího exteriéru!

RODIČE


CH. FIRA FAYETTE MONDRIAAN
Šampion České republiky, Šampion Slovenské republiky
Danubius vítěz - nej. fena v plemeni na SV teriérů SK
Národní vítěz, 2 x BOB, BIG - 5.místo, 3 x CACIB
Ček. Grandšampiona SK, Interšampiona, Šampiona ČMKU
zkouška z norování (plný počet bodů)
PL 0/0, LOA/SCA/PLL - N/N (clear)


CH. LAKESIDE FELLOW´S ABRACADABRA
Šampion Rakouska, Slovinska, Chorvatska
Jr.šampion Slovinska, Národní vítěz
Bundessieger 2013, ÖKV Show winner, 4 x BOB, 2 x CACIB
Světová výstava 2013 - V2 res.CAC
zkoušky BH, BGH 2, SJG test
PL 0/0, LOA/SCA/PLL - N/N (clear), DNA

Firu jsem vždy obdivovala pro její nespoutanou a odvážnou povahu. Osud tomu chtěl a fenku jsem dostala darem na jaře roku 2013. Od té doby jsme splnili 2 šampionáty krásy, složili zkoušku z norování a zažili mnoho neuvěřitelných zážitků. Nadešel čas naplánovat štěňátka. Nejsem typický chovatel, který by každý rok měl na feně štěňata, nebo hleděl jen na výdělek. Zajímám se o plemeno a chov jako takový. Krycí pes musí splňovat hlavně náročné požadavky na povahu a následnou pracovní upotřebitelnost, samozřejmě musí být zdravý s kvalitním rodokmenem. Výborný exteriér je už jen příjemným bonusem. Cílem je odchov zdravých russellů s předpoklady nejen pro myslivost, různé kynologické sporty, výstavy, ale především perfektními kamarády pro aktivně žijící lidi. I proto jsem si za ženicha vybrala pracovně vedeného psa jménem:

Ch. Lakeside Fellow´s Abracadabra - 3 letý pes, 33 cm vysoký s vynikající funkční stavbou těla, lehce broken. Abracadabra je velice temperamentní a vyrovnaný pes, který má výrazné lovecké instinkty. Absolvoval povahový test u PRTCD a zkoušku odvahy na divočáka u PRTCD. Bez problémů složil zkoušku doprovodného psa BH a zkoušky poslušnosti BGH 1 a BGH 2. Je ideálním představitelem všestranně využitelného psa. Na výstavách je také velmi úspěšný - Šampion Rakouska, Slovinska a Chorvatska, Show vítěz ÖKV, Bundessieger.
    
Otec Abracadabry Ch.Snow Wolf´s True Grit - import z USA, pracovně vedený a lovecky upotřebitelný pes. Je Šampionem AKC a Polska a ověřeným plemeníkem. Jeho rodokmen je spojením linií předních chov.stanic Snow Winds (US) a Barsetta (UK).
Matka Abracadabry CWN Annwfn Britannia pochází z chovatelské stanice zaměřené především na pracovní upotřebitelnost teriéra v myslivosti. Vede linie výborných britských pracovních psů.

Ch. Fira Fayette Mondriaan - 3 letá fenka, která se ke mně dostala náhodou a probudila ve mně zájem o toto úžasné plemeno. Vzhledem k tomu, že chovám pracovní dobrmany, naprosto mne uchvátila její osobnost a fakt, že dokáže být adekvátním partnerem k "šílenému" dobrmanovi. Fira je středně velká fenka, s velice kompaktním tělem a nádhernou hlavou se silnými čelistmi, výbornou kvalitou srsti. Od té doby, co ji mám, sbírá nemalé úspěchy na výstavách. Bohužel vzhledem k tomu, že se věnuji hlavně své dobrmance, nejsem myslivec a prioritou je sportovní kynologie, nebyl čas pořádně rozvinout Fiřin velký pracovní potenciál. Zatím jsme splnili "jen" českou zkoušku z norování s plným počtem bodů. Plánuji Firu připravit na mezinárodní zkoušky v kontaktním norování na rok 2015. Fira je velmi temperamentní, dominantní a ostrá na škodnou zvěř. Přitom je ale snadno ovladatelná a poslušná. Nemá problém skákat překážky (ale agility mě krajně nebaví...), či plnit jakékoli cviky v poslušnosti, nebo být jen úžasným společníkem, jehož srdce bije pouze pro mě. Je to velmi výrazná psí osobnost. Vše o Fiře se dozvíte zde .
    
Otec Firy, Ch. Pantheer Creek Pinto pochází ze známé americké chovatelské stanice, která odchovala nejednoho šampiona krásy. Pinto byl Evropský vítěz mladých, Klubový vítěz ml, Junioršampion a zkoušku z norování absolvoval s plným počtem bodů. Vede linie Pantheer Creek, Brillwood a Howlbeck. Matka Firy, Axia Sonix vede britské linie Mindlen přes výborného pracovního psa Lancilota dei Pianacci a Reynwood přes Ch. Clark von der Heulisse.

Pro koho se bude hodit parson "od Démona"?
Pro aktivně žijící lidi, kteří se zajímají o plemeno, jsou pro každou "špatnost" a mají smysl pro humor. U štěňat bude předpoklad především vynikajících teriéřích povah a budou tak vhodná pro jakkýkoliv typ výcviku, ať už myslivost, agility, záchranářský výcvik nebo jen jako vynikající společník a kamarád do přírody. Nezdolný temperament a výrazný kořistniský pud je zde zakořeněn až do xté generace. V exteriéru předpokládám, že na výstavách ostudu dělat nebudou, spíše naopak. Pokud nejste vyznavači aktivního životního stylu, prosím, nekupujte si parsona! Je to plemeno velice živé, s neutuchající dobrou náladou v kombinaci s různými "šaškovinami". Vy se s Parsonem "od Démona" nikdy nudit nebudete, ale pokud se bude on nudit s vámi, nebude patřičně zaměstnán (ať už nějaký sport, myslivost, či jen dlouhé procházky v přírodě), bude nešťastný a dá vám to najevo tím nejhorším možným způsobem.

Co nabízím majitelům parsona "od Démona"?
Především fair-play z mé strany. Ráda pomůžu s presentací psa a vším, co budu umět a znát, popř. odkáži na povolané osoby. Nejsem ale typ chovatele, který by si dělal na své odchovy nějaké nároky, či majitele do něčeho nutil. Uvítám trvalý kontakt s majiteli štěňat "od Démona". Štěně bude při odběru bude zdravé, očkované, čipované, plně socializované.

Cena za štěně
Cena odpovídá vysokým kvalitám rodičů, vynaloženým nákladům na uchovnění, zdravotních vyšetření, výstav a zahraniční krytí. Pokud vás ale jako první zajímá "za kolik" nebo "co nejlevněji", ohlédněte se prosím po jiné chovatelské stanici. Je potřeba si uvědomit, že si pořizujete parťáka na 15 a možná i více let. Naše krytí jsou pečlivě promyšlena tak, aby byla přínosem pro plemeno a abychom odchovali především typické russely (povaha a exteriér přibližující se originálnímu vzhledu z Anglie). Nejsme chov.stanice, která by měla každý rok na feně štěňata! Naše ostatní feny měli pouze jedno krytí. A to za účelem ponecháni si jejich pokračovatele - potomka. Jsou to naše kamarádky, nikoliv náš zdroj obživy. Milujeme je a patřičně si je ceníme. Finanční náklady do nich vložené se nám nikdy zpět nevrátí. Chovatelství je velký koníček. Uvítáme podobně smýšlející zájemce o typického parsona.

Pokud máte zájem o rezervaci, návštěvu, popř. máte jakkýkoli dotaz, neváhejte mne kontaktovat na e-mail: Lucie.demon@seznam.czRodokmen štěňat:

Ch. Lakeside Fellow´s Abracadabra
abracadabra
Šampion Rakouska,Bundessieger
BH, BGH 1, BGH 2
zkouška odvahy na divočáka, povahový test
PL-0/0, PLL-LOA-SCA-clear
Ch. Snow Wolf´s True Grit

Champion AKC, PL
zkouška norování
33 cm, PLL/LOA/SCA-clear
Ch. Snow Wolf´s Animosh

PL-0/0, LOA-SCA clear
Ch.Snow Winds Zipper
Ch. Snow Winds Clarabella
Ch. Snow Winds Bellissima
Ch. Barsetta Beauford
Ch. Snow Winds Clarabella
CWN Annwfn Britannia
Ayax vom Münsterland

PL 0/0, Baueignungsprüfung, Saujäger
Rushill Ben
Kingsway Maggie
Gwragged Annwn Sonata Arctica

JP(PRTCD, Wasserprüfung (HU), PL-0/0
Ch. Cameron van't Geystersveld
Gwragged Annwn Britannia
Ch. Fira Fayette Mondriaan

Šampion CZ, Šampion SK
Danubius vítěz, Národní vítěz
2 x CACIB, BOB
zkouška norování
PL-0/0, PLL-LOA-SCA-clear
Jch. Panther Creek Pinto

Evropský vítěz ml.
PL-0/0, PLL-neg., zkouška z norování
Ch. Rymshott Hey Look Thats Me
Ratscalion How Dare Yer
Ch. Howlbeck Tagzy
Panther Creek White Trash
Ch. Brillwood Tanto Tempo
Panther Creek Bonnie
Axia Sonix
Lancilot dei Pianacci

norovací zkoušky
Mindlen Brown Owl
Bahamasly
Ara Tanenbruck
Ch. Clark von der Heulisse
Šampion CZ, SK, A
Hexi von Schlos Tanbach
BOB